❤ Pri nákupe nad 79 eur DORPAVU platíme MY ❤

Detská deka: ako si vybrať správu (a náš tajný tip)

Výber detskej deky by ste nelai podceniť. Detská deka musí mať dobré vlastsnosti, aby splnila všetky nároky a očakávania. Vaše dieťa sa v detskej deke musí cítiť príjemne, bezpečne a deka musí byť samozrejme bezpečná.

 

Materiál pre detskú deku

Deka by mala dieťa udržiavať v teple. Dobrá detská deka by mala pomáhať udržiavať správnu teplotu – teda dieťa by nemalo byť v chlade a ani v horku. Pre teplejšie obdobie si vyberte ľahšiu bavlnu a pre chladnejšie obdobie teplejšiu deku. Detská deka by mala by hypoalergénna, aby nedráždila deskú pokožku. Okrem kvalitnej bavlnenej deky si môžete vybrať veľmi žiadané bambusové detské deky alebo zmes bavlny a bambusu.

 

Veľkosť detskej deky

 

Pri výbere je rovnako dôležitá veľkosť. Štandardne majú detské deky približne 80 x 100 cm. Je to vhodný rozmer pre najmenšie, ale aj väčšie deti. Detská deka musí umožniť ľahký pohyb a pri spánku musí byť dieťa dobre zabalené.

Deka alebo spací vak

Aby ste dieťatko udržali v pohodlí a teple, deka nie je jedinou možnosťou. Veľa dobrých matiek preferuje aj spací vak. Spací vak poskytuje rovnaké (alebo aj väčšie) pohodlie a teplo. Spací vak je však o niečo užší a to môže brániť v pohybe.

Tip: pre chladnejšie mesiace si vyberte spací vak a na teplé dni zvoľte detskú deku.

Bambusová deka modra

Výber materiálu

Deti sú veľmi citilivé nielen na teplo ale citlivá je aj detská požka. Vyhnite s preto lacným syntetickým materiálo, ktorých životnosť je navyše krátka. Detská pokožka bude milovať bavlnené deky alebo deky vyrobené z bambusovej látky. Sú to materiály, ktoré poskytunú dieťaťu maximálne pohodlie. Detská deka alebo spací vak musia byť vyrobené z hypoalergénnych materiálov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie