❤ Pri nákupe nad 79 eur DORPAVU platíme MY ❤

Výhody náučných hračiek

Náučné hračky sú dôležitou súčasťou vývoja dieťaťa. Každé dieťa by malo mať dostatok času na hru a pre rodinu je to prínosom, pretože umožňuje deťom uvoľniť trochu energie navyše. Už na začiatku vývoja sa detská myseľ rozširuje iba pri pohľade na svoje prostredie a zaujatí svojho okolia.

Používanie náučných hračiek môže deťom pomôcť naučiť rôznym zručnostiam, ktoré budú v živote potrebovať, ako napríklad:

  • Riešenie problémov a učenie sa príčiny a následku.
  • Naučiť sa, ako sa hrať s ostatnými prostredníctvom kompromisu, riešenia konfliktov a zdieľania.
  • Rozvoj jemnej a hrubej motoriky.
  • Rozvíjanie ich kreativity a fantázie.
  • Objavovanie ich nezávislosti a pozitívnej sebaúcty.

Deti môžu začať využívať náučne hračky už od jedného mesiaca. Tu je niekoľko skvelých nápadov na vzdelávacie hračky podľa vekového rozpätia a vysvetlenie ich výhod.

Vo veku 1 - 12 mesiacov: V ranom veku pomáha senzorická hra stimulovať zmysly vášho dieťaťa. Keď vaše dieťa bude rásť a bude sa rozvíjať koordinácia ruka-oko, môžete zvoliť hračky, ktoré povzbudzujú interakciu. Postupne môžete pridávať hrčky, ktoré rozširujú zrakové a sluchové schopnosti prostredníctvom rôznych svetielok a zvukov.

12 - 24 mesiacov: Keď vaše dieťa dosiahne hranicu jedného roka alebo viac, čoskoro bude veľmi pohyblivé. Vozidlá, ktoré tlačia, kráčajú a jazdia, sú hračkami a chodítkami, ktoré skvele učia rovnováhe a koordinácii a vďaka novej nájdenej mobilite zvýšia zvedavosť vášho dieťaťa. Keď sa vaše dieťa začne učiť chodiť, môžete tiež začleniť čísla učenia do počítania krokov, ktoré mu pomôžu lepšie sa oboznámiť s pojmami a významami, aj keď v tomto veku celkom nerozumejú.

Viac ako 2 roky: Keď budú vaše deti o niečo staršie a aktívnejšie, môžete tiež kúpiť hračky podporujúce fyzickejšiu hru, ako sú trojkolky alebo basketbalové koše. Keď im ukážete, ako tieto hračky používať, vždy si uvedomte bezpečnostné problémy, ako je nosenie prilby, a začleňte ich do procesu používania hračky, aby vedeli, že ak jazdia na svojej trojkolke, musia mať tiež nasadenú prilbu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie